Tack för ert fantastiska stöd

Event

I helgen deltog närmare 10 000 hundar i Agria Hundpromenad och skapade en enorm succé. Genom den gemensamma insatsen samlades hela 211 310 kronor in till Hundstallets verksamhet.

Hundägare i hela landet promenerade för utsatta hundar

Den största delen av engagemanget skedde digitalt runt om i landet, men under lördagen förvandlades även Djurgården i Stockholm till en folkfest med 750 hundar och deras ägare.

Oavsett om du gick hemma eller på plats i Stockholm, stöttar du Hundstallets livsviktiga arbete. Tack vare ditt och Agrias stöd kan vi vårda och rehabilitera utsatta hundar, och hjälpa dem på resan mot sitt nya och kärleksfulla hem.

”Ett stort och varmt tack till dig och din hund för att ni var med och promenerade! Ert engagemang förändrar vardagen för hundarna på Hundstallet och ger oss möjligheten att hjälpa ännu fler hundar till ett bättre liv.” Johnny Kroneld, Kommunikationschef på Hundstallet

 

Din gåva ger fler hundar en andra chans till ett lyckligt liv i ett kärleksfullt hem.