Strumpor – Världens bästa matte

100,00 kr

En liten men kärleksfull present till Mattes dag 13 maj

Visa uppskattning på Mattes dag den 13 maj med en present som både är personlig och skön att bära. Dessa vita strumpor med texten ”Världens bästa matte” är en perfekt gåva till alla fantastiska hundmattar – en fin detalj som värmer både hjärta och fötter.

Strumporna är en slätstickad finsocka med förstärkt häl och tå för extra hållbarhet. Den dubbelvikta kragen gör att strumpan sitter bekvämt utan att skära in. Tillverkade i ÖkoTex-certifierad, högklassig bomull med inslag av lycra och polyamid, vilket ger bra passform, följsamhet och en mycket mjuk och behaglig känsla mot huden.

En omtänksam liten present som passar perfekt i presentpåsen på egen hand eller tillsammans med andra Mattes dag-favoriter från webbshoppen – samtidigt som du stöttar Hundstallets viktiga arbete.

Färg: Vit
Text: Världens bästa matte (mörkröd)

Material:

80 % bomull
20 % lycra / polyamid
Detaljer:

Slätstickad finsocka
Förstärkt häl och tå
Dubbelvikt krage för ökad komfort
ÖkoTex-certifierat material
En uppskattad vardagsfavorit till världens bästa matte – på Mattes dag och alla andra dagar.

OBS! Leverans i början på maj.

Artikelnr: N/A Kategori: Etiketter: ,